Aktualności

2017.12.01 - Wystawa rysunku i malarstwa "Dla Przyjaciół"

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę rysunku i malarstwa Katarzyny i Marka Lebdowiczów. Wystawę można oglądać w zabytkowych piwnicach SBP (ul. Franciszkańska 11) do 30 grudnia br. w godzinach otwarcia biblioteki.

więcej »

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Domoradzkim
i promocję najnowszego tomiku jego poezji "Nie przysypuj gruszkami popiołu".
Spotkanie odbędzie się 15 grudnia br. (piątek) o godz 17.00 w zabytkowych piwnicach biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 11. Zapraszamy, wstęp wolny.

Zapraszamy wszystkich do udziału w X edycji konkursu fotograficznego "Nowy Sącz w obiektywie", organizowanego przez naszą bibliotekę pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Termin nadsyłania prac rozpoczął się 2 października br. i trwa do 3 stycznia 2018 roku. Oczekujemy na zdjęcia ukazujące nasze miasto lub wydarzenia w nim się odbywające - kadry muszą być wykonane w obecnym roku. Nagrody czekają.

Szczegóły w regulaminie.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli z klas 0-III na warsztaty "Polscy superbohaterowie. Bądź jak Maria" zorganizowane z okazji 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie.

Od października do końca grudnia 2017 r. zapraszamy Was do Oddziału Dla Dzieci i Młodzieży (ul.  Lwowska 21) w godzinach otwarcia biblioteki.


Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup.
tel. (18) 441 37 10, (18) 443 81 39 wew. 21 lub 22

2017.09.29 - Warsztaty dla nastolatków

W październiku br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęły się kreatywne warsztaty "10 rzeczy do zrobienia przed liceum". Prowadzą je profesjonaliści i pasjonaci.

POZOSTAŁY OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!  Zapisy: tel. (18) 443 87 52, (18) 443 83 02 wew.29
więcej »

Zapraszamy przedszkolaki i uczniów do korzystania z oferty zajęć z językiem angielskim w bibliotece. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży rozpoczynają się kolejne edycje spotkań „Fairyland” oraz „Angielski SOS”.
Szczegóły na plakatach. Zapraszamy.

 

Drodzy Czytelnicy! Z powodu przekroczenia limitu słów przyznanego przez firmę Legimi dla Konsorcjum Bibliotek nastąpiła przerwa w świadczeniu usługi. Kody, które w ostatnim czasie zostały przez Państwa pobrane tracą ważność. Informujemy równocześnie, że prowadzone są rozmowy z dostawcą, aby przywrócić pełną funkcjonalność usługi. Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że od 1.09.2017 r. godziny pracy Oddziału Książki Mówionej /ul. Narutowicza 9/ zostają wydłużone.

wtorek 14.00 - 17.00

czwartek 10.00 - 13.00

Zapraszamy.

2016.11.23 - Książki w wersji elektronicznej w naszej bibliotece!

Czytelników biblioteki zapraszamy do bezpłatnego korzystania z e-booków. Za pośrednictwem platform/serwisów: IBUK Libra oraz ACADEMICA, można czytać literaturę piękną i naukową w wersji elektronicznej.

Możliwość bezpłatnego korzystania ze wspomnianych serwisów mają czytelnicy z aktualną kartą biblioteczną.

 

Dowiedz się więcej jak korzystać z poszczególnych platform/serwisów.
więcej »

Stowarzyszenie Szersze Horyzonty, Sądecka Biblioteka Publiczna oraz Akademia Żakowska zapraszają uczniów i nauczycieli z klas I – III do zgłaszania się do III edycji konkursu „Sądecki Rajcuś”. Można to zrobić do 31 grudnia br. na podane w regulaminie adresy mailowe. W 2018 r. klasy biorące udział w wydarzeniu będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych na terenie nowosądeckiej Starówki (Rynek i okolice) oraz w konkursach: plastycznym /klasy I-II/ i wiedzy /klasy III/. Na laureatów czekają nagrody!

« poprzednia 1 następna »