Aktualności

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym - 24 czerwca - 31 sierpnia 2019 roku - nastąpią zmiany godzin otwarcia biblioteki.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia twórczości młodych ludzi, którzy wzięli udział w konkursach, organizowanych w ramach projektu "CzyTAM TU - młodzi o książkach", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Prace literackie i fotograficzne dotyczące szeroko pojętego tematu czytelnictwa przeglądać można w poniższych galeriach. Na tradycyjną wersję wystawy zaprosimy we wrześniu br., wówczas nastąpi też ogłoszenie zwycięzców obydwu konkursów.

 

Życzymy pozytywnych wrażeń i czytelniczych inspiracji!  

PRZEJDŹ DO GALERII

2019.08.21 - "PODARUJ WIERSZ"

Sądecka Biblioteka Publiczna włączyła sie w ogólnopolską akcję społeczną Fundacji im. Zbigniewa Herberta "Podaruj wiersz", polegającą na podarowaniu wybranej osobie przepisanego ręcznie na specjalnej papeterii wiersza Zbigniewa Herberta. Zapraszamy do Biblioteki Głównej po odbiór kart papeterii.

więcej »
2019.09.06 - Wernisaż wystawy fotografii Michała Piotrowskiego

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Michała Piotrowskiego "Kardiogram czyli 40 lat z aparatem", który odbędzie sie 9 września 2019 roku o godz. 18.00 w zabytkowych piwnicach biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 11.

więcej »

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej serdecznie zaprasza dzieci na zajęcia wakacyjne.
Szczegóły na plakacie.

 

2019.07.17 - ŚRODY Z KSIĄŻKĄ

Zapraszamy wszystkich na spotkania z książką, które odbywają się w każdą środę o godz. 11.00 w Centrum Sądeckiego Seniora przy ul. Jagiellońskiej 8. Co tydzień realizowany jest nowy interesujący temat wzbogacający wiedzę na temat książek, pisarzy i czytelniczych nowinek. Wstęp wolny.

więcej »
2019.07.05 - Konkurs fotograficzny "NOWY SĄCZ W OBIEKTYWIE"

Zachęcamy do udziału w XI edycji konkursu fotograficznego "Nowy Sącz w obiektywie", organizowanego przez Sądecką Bibliotekę Publiczną pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

więcej »
2019.07.08 - WAKACYJNA BIBLIOTEKA w Nowosądeckich Strefach Relaksu

W wakacje zapraszamy naszych czytelników oraz turystów do korzystania z WAKACYJNEJ BIBLIOTEKI w Nowosądeckich Strefach Relaksu (Rynek oraz na placu Starej Sandecji przy Al. Wolności).

Zasady korzystania są proste: weź książkę, przeczytaj, przeczytałeś? - zwróć na miejce lub podaj dalej.

więcej »
2019.03.09 - Książki elektroniczne w naszej bibliotece

Czytelników biblioteki zapraszamy do bezpłatnego korzystania z e-booków.
Za pośrednictwem platform/serwisów: IBUK Libra, ACADEMICA oraz LEGIMI można czytać literaturę piękną i naukową w wersji elektronicznej.
Możliwość bezpłatnego korzystania ze wspomnianych serwisów mają czytelnicy z aktualną kartą biblioteczną.

Dowiedz się więcej jak korzystać z poszczególnych platform/serwisów.
więcej »
2018.10.12 - Audiobooki w naszej bibliotece - zasłuchaj się w książce...

Drodzy Czytelnicy!

Książkę mówioną na płytach CD można wypożyczyć w Bibliotece Głównej (ul. Franciszkańska 11) w godzinach pracy czytelni.

 

Audiobooki są także dostępne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (ul. Lwowska 21) - obok wielu ciekawych audiobooków proponujemy duży wybór lektur szkolnych.

Serdecznie zapraszamy!

więcej »
« poprzednia 1 2 następna »