Konkursy dla młodzieży w ramach projektu "CzyTAM TU - młodzi o książkach"

Zapraszamy młodych do udziału w konkursach literackim i fotograficznym - zróbcie ciekawe zdjęcie lub napiszcie niebanalny tekst dotyczący książek lub czytelnictwa. Wygrajcie nagrody!

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami konkursów.

Konkursy odbywają się w ramach projektu CzyTAM TU - młodzi o książkach, na który nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt polega na stworzeniu młodzieżowego bloga o tematyce związanej z szeroko pojętą literaturą i książką. Zadanie składa się z kilku etapów, które  dadzą młodym ludziom podstawy merytoryczne oraz rozwiną zdolności dziennikarskie i recenzenckie:

Konkursy (literacki, fotograficzny oraz na tytuł bloga) dadzą możliwość wypowiedzi i pokazania swych artystycznych możliwości (zgłoszone na konkursy prace włączone zostaną w wystawę online i tradycyjną ekspozycję).

Warsztaty zapoznają uczestników z metodami i formami pisania o książce oraz ze specyfiką publikowania w Internecie.

Spotkania autorskie umożliwią spotkanie z książką i jej autorem, będą źródłem informacji o pracy pisarza.

W ramach projektu CzyTAM TU – młodzi o książkach pasje literackie i fotograficzne młodzieży rozwijać będą: Piotr Droździk, Patryk Obarski, Maciej Orłoś, Małgorzata Karolina Piekarska i Andrzej Pilipiuk.