III Ogólnopolska Noc Bibliotek

3 czerwca 2017 roku w budynku głównym Biblioteki odbyła się sądecka odłona III Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W ten szczególny wieczór otwarte zostały niedostępne na co dzień magazyny i każdy z przybyłych miał możliwość samodzielnego wyboru książki z każdego działu i każdej bibliotecznej półki. Biblioteka oferowała (szczególnie na tę okazję przygotowany) duży wybór nowości wydawniczych.

W tym samym czasie w czytelni odbywały się różne spotkania.

O godzinie 17.00 zaprezentowane zostały węgierskie atrakcje turystyczne ("Perły północnych Węgier"). Po spotkaniu rozstrzygnięto konkurs „Wymyśl, napisz i wyruszaj”, w którym główną nagrodą była wycieczka do Egeru ufundowana przez biuro turystyczne "Maxim" z Nowego Sącza.

Tuż po godzinie 18.00 rozpoczął się wieczór liryczny"Miłość w poezji i muzyce", który poprowadziła poetka Joanna Babiarz. Wieczór rozpoczął się "Zmysłowym czarem poezji", czyli występem członków Sądeckiego Klubu Literackiego a zakończył wieczorem autorskim Jerzego Dryji i córki Eweliny Jurczak. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do przyniesienia ulubionych wierszy miłosnych (własnych lub wybranego poety) i współtworzenia nastrojowych chwil.