Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"

23-24 kwietnia odbyła się kolejna edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Ideą projektu jest rozwój czytelnictwa w Małopolsce. Akcja przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem.

Jak co roku w akcję włączyła się także Sądecka Biblioteka Publiczna. W filiach i Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbywały się warsztaty i spotkania promujące literaturę i czytelnictwo.

Jako pierwsze odbyły się warsztaty „Czarodzieje mogą wszystko" zorganizowane w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz Filii na os. Wólki. Zajęcia oparte były na książce o tym samym tytule Dariusza Chwiejczaka.

W godzinach porannych Filię Gorzków-Wojska Polskiego odwiedziły przedszkolaki. Opiekun filii podczas zajęć „Zaczarowanych książek świat” opowiedział historię związaną ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. W tym dniu w Filii Gorzków-Wojska Polskiego tradycyjnie nie mogło zabraknąć róży dla pierwszych odwiedzających bibliotekę czytelników .

Po południu grupa teatralna „Leśne duszki” działająca przy Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zaprosiła swoich rówieśników do udziału w próbie do bajki pt.: "O Kasi, co gąski zgubiła". Tekst M. Kownackiej został wzbogacony o brzmienie instrumentu BUM BUM RURKI.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się także warsztaty tworzenia kukiełek i scenografii „Zielona estradka” oraz zajęcia literackie "Razem ze słonkiem: młodzi detektywi na szlaku zagadek przyrodniczych" połączone z eksperymentami i zagadkami.