Mirabelka - kiełkująca historia

Warsztaty „Mirabelka: małe drzewo - wielka historia. Pamiętamy”.

25 października (czwartek), godz. 9.00

W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jako pierwsze odbędzie się spotkanie warsztatowe, na którym przypomnimy postać Józefa Piłsudskiego. Młodzi czytelnicy spróbują m.in. rozwiązać zagadki dotyczące Marszałka oraz wykonają elementy "drzewa pamięci" z ważnymi dla Polski słowami. Przeczytamy także fragmenty ksiażki Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”.

26 października (piątek), godz. 9.00

Dzieci z młodszych klas szkół podstawowych zaprosimy na interdyscyplinarne spotkanie, podczas którego wykonają prace plastyczne oparte na motywach z książki "Mirabelka" Cezarego Harasimowicza oraz będą układać puzzle przedstawiające okładkę książki. Całość zostanie poprzedzona głośnym czytaniem oraz prezentacją multimedialną wykorzystującą reportaż i nagrania o Mirabelce. Zajęcia zakończymy tańcem do melodii żydowskiej.

29 października (poniedziałek), godz. 9.45

Tego dnia młodzi czytelnicy w wieku 12 – 13 lat wezmą udział w podchodach literackich z zadaniami, które zostaną przygotowane w oparciu o wybrane fragmenty z książki "Mirabelka" oraz o mapę przedwojennej Warszawy z zaznaczonym gettem. Podchody będą poprzedzone m. in. prezentacją multimedialną, która wprowadzi uczestników w temat i pozwoli poznać biliżej bohaterów ksiażki oraz szczegóły wydarzeń związanych z warszawskim gettem i postacią Ireny Sendlerowej.

Na warsztaty obowiązują zapisy.