Sądecki Klub Literacki

Sądecki Klub Literacki został założony przez byłych członków Klubu Literackiego "Sądecczyzna". 10 grudnia 2016 roku z okazji 20 rocznicy nieistniejącego już od wielu lat KLS spotkali się Janusz Jedynak, Stanisława Widomska, Janusz Szot, Tadeusz Basiaga, Marek Stepień i Joanna Babiarz (zabrakło jednynie Marii Piniańskiej, gdyż była chora) - wtedy to postanowili spotykać się nadal w tym gronie, ale pod nazwą Sądecki Klub Literacki.

Przytulne a zarazem przyjazne miejsce dla swoich spotkań znaleźli przy Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. J. Szujskiego w Nowym Sączu. Na łamach Dobrego Tygodnika Sądeckiego ukazał się 12 stycznia 2017 r. artykuł informujący o klubie i jego powstaniu z propozycją zgłaszania się osób zainteresowanych działalnością klubu. I tak na spotkania przychodziło coraz więcej osób - poetów, miłośników pięknego słowa, znawców innej rzeczywistości.

W 2017 r. odbyły się nie tylko spotkania klubowe, ale również imprezy, w których brał udział Klub - "Pączek dla kultury", "Noc Bibliotek" - wieczór poświęcony poecie Bolesławowi Leśmianowi, promocja najnowszego tomiku poezji Janusza Szota oraz wieczór poetycko-muzyczny "Poeta cierpi za miliony" o życiu i twórczości Andrzeja Bursy.

Najbliższe wydarzenia:

W listopadzie 2018 roku Sądecki Klub Literacki będzie świętował 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 70-lecie MPK w Nowym Sączu. Od 2 do 16 listopada 2018 r. wiersze członków Sądeckiego Klubu Literackiego będą wklejone w autobusach MPK. 11 listopada 2018 r. członkowie Klubu jeżdżąc w autobusach w Nowym Sączu prezentować będą swoje (i nie tylko) wiersze związane z odzyskaniem niepodległości. Poeci zapraszają na przejażdżkę! Start: 11 listopada 2018 r., godz. 11:00, przystanek przy ul.Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu.

Promocja Almanachu Sądeckiego Klubu Literackiego:

23 listopada 2018 r., godz. 18:00, Cafe Kwadrans, ul. J. Długosza 9, Nowy Sącz. W programie recytacja poezji przez członków Klubu, oprawa muzyczna: zespół "Dookoła", prowadzenie: Joanna Babiarz i Magdalena Węgrzynowicz-Plichta. Wstęp wolny.

18 grudnia 2018 r., godz.18:00, Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” przy Bibliotece Kraków, ul. Szczepańska 1, Kraków. Na wydarzenie zaprasza Wydawnictwo SIGNO i Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”. W programie recytacja poezji przez członków Klubu, oprawa muzyczna: zespół "Dookoła", prowadzenie: Magdalena Węgrzynowicz-Plichta. Wstęp wolny.

Członkowie Sądeckiego Klubu Literackiego: