"10 rzeczy do zrobienia przed liceum" - warsztaty dla nastolatków

W roku szkolnym 2017/2018 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbywały się kreatywne warsztaty dla nastolatków "10 rzeczy do zrobienia przed liceum". Na warsztatach młodzież miała okazję sprawdzić się w różnych dziedzinach. Próbowaliśmy, sprawdzaliśmy, szukaliśmy odpowiedzi... „10 rzeczy do zrobienia przed liceum” prowadzili profesjonaliści i pasjonaci.

Jako pierwsze podjęte zostało wyzwanie ZRÓB SOBIE IDEALNE ZDJĘCIE. Warsztaty fotograficzne poprowadziła Karolina "migaFka" Ferenc. Podczas spotkań dzieliła się swoją pasją a uczestniczki otrzymały wiele cennych rad, robiły samodzielnie zdjęcia oraz wzięły udział w konkursie z wspaniałymi nagrodami od Karolina "migaFka" Ferenc oraz FOTO Styl Jacek Oracz.

Kolejne wyzwanie POZNAJ SIEBIE - ZNAJDŹ PASJĘ - poprowadziła Elżbieta Fedko z Akademi Rozwoju i Pasji, która pokazała jak znaleźć w sobie motywację do działania i jak uczyć się efektywniej.

Ostatnim wyzwaniem podjętym w 2017 roku było PRZEŻYĆ ŚWIĘTA I NIE ZWARIOWAĆ. Pierwszą jego część poprowadziła Barbara Mordarska z Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu, zapoznając młodzież ze sztuką pozłotnictwa i innymi technikami zdobienia. W ramach tego wyzwania uczestniczki wybrały także dla siebie lekturę na Święta - najciekawsze książki z zakresu literatury młodzieżowej polecała Lucyna Janczy z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.

W karnawale nie mogło zabraknąć zabawy i tańca - następne wyzwanie dotyczyło więc TAŃCA NOWOCZESNEGO. Podczas tego spotkania uczestniczki rozmawiały o historii tańca, dowiedziały się gdzie narodził się hip-hop, a po rozgrzewce spróbowały swoich sił "na parkiecie". Profesjonalną i pełną pasji lekcję poprowadziłą pani Julia Kowalik z NO LI.MIT Dance Academy.

Ostatnim wyzwaniem podjętym w ramach "10 rzeczy do zrobienia przed liceum" było spotkanie POMÓŻ INNYM dotyczące wolontariatu. Swim doświadczeniem i cennym czasem podzieliła się pani Halina Rams ze Stowarzyszenia Sursum Corda.