Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Przygotuj się do matury”, które odbędzie się 7 grudnia br. o godz. 17.00 w czytelni biblioteki (I piętro, ul. Franciszkańska 11). Prowadzący – Małgorzata Witek oraz Grzegorz Rapcia – omówią tym razem temat: „Utopia. Dystopia. Locus amoenus czy locus horridus?”

Zachęcamy, szczególnie młodych ludzi przygotowujących się do egzaminu dojrzałości, do udziału w spotkaniu. Cykl „Przygotuj się do matury” to rozmowy  na tematy, które odnoszą się do konkretnych tekstów maturalnych. Pomagają połączyć lektury z tłem epoki literackiej, mają za zadanie przypomnieć postaci bohaterów i motywy, zwracają też uwagę na istotne fragmenty i nakreślają literackie odniesienia.

Czytanie lektur nie powinno się ograniczać tylko do szkolnych czasów i być kojarzone z maturą lub innymi egzaminami. Dlatego też zapraszamy wszystkich miłośników książek do wysłuchania ciekawych dyskusji na tematy zaczerpnięte z poezji lub powieści, po które niewątpliwie warto sięgnąć.

Każde spotkanie dotyczy innego tematu, nie trzeba brać udziału we wszystkich. Wstęp na spotkania jest bezpłatny, za okazaniem bibliotecznej karty czytelnika. Możną ją założyć przed spotkaniem w wypożyczalni głównej (parter, ul. Franciszkańska 11).