Zapraszamy do skorzystania z oferty, którą nasza placówka przygotowała z okazji VIII edycji Nocy Bibliotek „To się musi powieść”, która odbędzie się 1 października br.

Wypożyczalnia będzie w tym dniu otwarta w godz. 9.00 – 20.00. Zachęcamy do odwiedzin szczególnie, że od godz. 16.00 będzie można zwiedzić nie tylko niedostępne dla czytelników na co dzień magazyny ale i wypożyczyć nowości książkowe ze specjalnie przygotowanego na Noc Bibliotek stoiska. Czytelnicy, którzy zalegają z terminowym zwrotem materiałów bibliotecznych mogą również skorzystać z abolicji i bezpłatnie zwrócić przetrzymane książki (oferta ta obowiązuje również 30 września br.).

Po skorzystaniu z oferty książkowej zapraszamy do udziału w wydarzeniach przygotowanych w ramach nowosądeckiej odsłony 8. Nocy Bibliotek, które odbędą się w czytelni na I piętrze:
godz. 16.30 – 17.30 – spotkanie autorskie z Izabelą Skrzypiec-Dagnan; podczas spotkania będzie można zakupić najnowszą powieść autorki „Długie beskidzkie noce”
godz. 17.30 – 18.00 – ogłoszenie zwycięzców rankingu na Czytelnika Roku 2021 i uroczyste wręczenie nagród laureatom
godz. 18.00 – 19.30 – występ Łąckiego Klubu Literackiego
godz. 19.00 – 20.00 – występ Sądeckiego Klubu Literackiego oraz koncert zespołu Dookoła.


Izabela Skrzypiec-Dagnan – ur. w 1989 r. w Nowym Sączu, związana zawodowo i prywatnie z Ziemią Sądecką. Historyk sztuki, pracownik Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Laureatka ogólnopolskich konkursów prozatorskich i poetyckich. Publikowała artykuły m. in. w Roczniku Sądeckim i Almanachu Sądeckim. Prozą fabularną zadebiutowała w 2019 r., pisze w gatunku lietratury obyczajowej z elementami prozy psychologicznej. Dotychczas wydała trzy powieści: „Świetnie się bawię w twoich snach” (Zysk i s-ka, 2019), „Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe” (Zysk i s-ka, 2021) oraz „Długie beskidzkie noce” (Zysk i s-ka, 2022). Prywatnie żona, mama, rękodzielnik, miłośniczka gór, malarstwa i literatury.