Kochani Czytelnicy!
Wkrótce ruszy organizowana przez naszą bibliotekę wspólnie z POLREGIO akcja „Kolej na książkę”, polegająca na udostępnianiu w wybranych pociągach Polregio książek dla podróżujących. Książki są doskonałym towarzyszem w podróży. Można będzie skorzystać z dostępnych tytułów w pociągulub – jeżeli ksiązka okaże się interesująca – zabrać ją do domu. Podróżujący pociągami będą mogli również zostawić w wyznaczonych przez Polregio miejscach swoją przeczytaną książkę, dając jej drugie życie.

By usprawnić naszą akcję oraz sprawić, by cieszyła się długim życiem zapraszamy Was do jej współtworzenia! Posiadacie przeczytane książki w dobrym stanie? Uwolnijcie je z domowych półek i regałów, pozwólcie by cieszyły swą treścią kolejnych czytelników. Wystarczy, że przyniesiecie je do jednej z naszych placówek na terenie miasta (Biblioteka Główna, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, filie) a my umieścimy je w miejscu, z którego trafią w kolejne „zaczytane” ręce.

W górnej części duży napis: "Uwalniamy książki". Poniżej duża otwarta książka. Na kartce książki po lewej stronie namalowany pejzaż. Tło wokół książki to gwiaździsta noc. Poniżej tekst; "Jeśli masz książki, których już nie potrzebujesz a chcesz się nimi podzielić z innymi - przynieś je do nas! Chcemy podarować książkom drugie życie, niech służą innym. Książki można przynosić do budynku głównego oraz filii Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Mamy jedną prośbę – oddając książkę zwróćcie uwagę na jej stan. Potrzebujemy książek w dobrym lub bardzo dobrym stanie – takich, jakie sami byście chcieli zabrać ze sobą do domu.


Akcja uwalniania książek organizowana jest w ramach projektu „Kolej na książkę, książka na kolej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Drodzy Czytelnicy,
przypominamy, że na terenie naszego miasta są bookcrossingowe domki, w których również możecie pozostawiać przeczytane książki, by skorzystać z nich mógł następny czytelnik. Bookcrossing to piękna idea, dzięki której zyskujemy nowy tytuł ale i dzielimy się literaturą z innymi miłośnikami książek. Bookcrossing to nowe życie książek. Dziękujemy, że wspólnie z nami dbacie o to, by Nowy Sącz oferował w strefach relaksu ciekawą lekturę.

Podziel się treścią. Wybierz swoją platformę!