Zapraszamy do udziału w konkursie poetyckim na limeryk – krótki i groteskowy utwór wierszowany, mający charakter słownej igraszki.  Pomysł na zadanie konkursowe narodził się w związku z tematyką tegorocznych III Sądeckich Dni Literatury, w ramach których konkurs jest organizowany. Limeryki były ulubioną wierszowaną formą noblistki Wisławy Szymborskiej. Tematyka III Sądeckich Dni Literatury skupia się wokół nagród literackich, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w poetyckiej rywalizacji i stworzenia rymowanej anegdoty.

Autorzy trzech najlepszych zdaniem jury limeryków zdobędą nagrody rzeczowe ale wszystkie poprawne pod względem formalnym zadania konkursowe zostaną włączone w pokonkursową antologię udostępnioną w sieci.

——————————————————————————————————————————————–

LIMERYK to krótki, żartobliwy wiersz oparty na groteskowym dowcipie, mający charakter igraszki słownej, zwykle związany z jakimś nazwiskiem lub nazwą miejscowości. Limeryk powinien spełniać następujące wymogi formalne:
– pięć wersów
– ta sama liczba sylab w pierwszym, drugim i piątym wersie oraz ta sama liczba sylab w wersie trzecim i czwartym
– układ rymów aabba.

——————————————————————————————————————————————–

Miniaturki liryczne, zgodnie z regulaminem, należy przysłać/ dostarczyć do 31 października 2022 r. do naszej biblioteki na adres:
– elektroniczny: promocja@sbp.nowysacz.pl 
– siedziby biblioteki głównej: Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego, Franciszkańska 11, 33-300 Nowy Sącz.
Każdy uczestnik może zgłosić do trzech prac konkursowych.

Szczegółowe informacje znajdziesz w regulaminie konkursu. Masz pytania lub wątpliwości – chętnie udzielimy odpowiedzi i wskazówek – 18 443 83 02, 443 87 52 wew. 29,  e-mail: promocja@sbp.nowysacz.pl.

Konkurs poetycki na limeryk jest częścią realizowanego przez naszą bibliotekę projektu „III Sądeckie Dni Literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.