Od 8 do 15 maja 2023 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się mnóstwo różnorodnych zajęć i warsztatów dla najmłodszych czytelników biblioteki. Wszystkie w ramach wspólnego hasła „Biblioteka pasji”.

8-15 maja 2023 r.

MATEMATYKA DLA SMYKA /z cyklu „Biblioteka pasji”/ – warsztaty literacko-matematyczne dla grup. Odbywały się codziennie pokazując, że matematyka jest wokół nas, w życiu codziennym, a maluchy ją uwielbiają, zwłaszcza jeśli zestawi się ją z ciekawymi przykładami z literatury.

8 maja (poniedziałek) 2023 r.

ROZWIĄZUJEMY ZAGADKI Z LASSEM I MAJĄ /z cyklu „Biblioteka pasji”/  – warsztaty dla dzieci przygotowane w oparciu o literaturę detektywistyczną.

GRY PLANSZOWE /z cyklu „Biblioteka pasji”/  – rozgrywki na planszówkach, promocja akcji „Zgrane Biblioteki”.

9 maja (wtorek) 2023 r.

SZTUKA /z cyklu „Biblioteka pasji”/ – spotkanie z Urszulą Gawron-Leśniarą, graficzką i autorką książek.

TEATR /z cyklu „Biblioteka pasji”/ – przedstawienie w wykonaniu grupy “Leśne Duszki”.

11 maja (czwartek) 2023 r.

PRZYRODA /z cyklu „Biblioteka pasji”/ – warsztaty literacko-przyrodnicze.

GEOGRAFIA /z cyklu „Biblioteka pasji”/ – „Polskie nazwy na mapach świata” – warsztaty interdyscyplinarne nawiązujące do Roku Edmunda Strzeleckiego.

GIMNASTYKA DLA SMYKA /z cyklu „Biblioteka pasji”/. Najmłodsi mieli okazję wysłuchać opowieści i wraz z jej bohaterami trochę się poruszać. Wraz z panią Joanną Krajnak, instruktorką rekreacji ruchowej poznali elementy jogi oraz dowiedzieli się czym jest mandala i kalimba.

12 maja (piątek) 2023 r.

NAUKA /z cyklu „Biblioteka pasji”/ – „Moje pomysły zmienią świat” – warsztaty literackie wzbogacone o doświadczenia naukowe.

JĘZYK ANGIELSKI /z cyklu „Biblioteka pasji”/ – lekcja języka angielskiego prowadzona przez Centrum Helen Doron Nowy Sącz. Najmłodsi w dwóch grupach wiekowych wzięli udział w niezwykle ciekawych i angażujących lekcjach języka angielskiego.

15 maja (poniedziałek) 2023 r.

PODRÓŻE /z cyklu „Biblioteka pasji”/ – warsztaty przygotowane w oparciu o literaturę podróżniczą.

MUZYKA I PLASTYKA /z cyklu „Biblioteka pasji”/ – warsztaty muzyczno-plastyczne dla najmłodszych w nawiązaniu do Święta Polskiej Muzyki i Plastyki. Dzieci miały okazję posłuchać ciekawych książek, malować i tworzyć oraz – uwaga! –  poćwiczyć swoje umiejętności muzyczne przy Pani Ewie Novel – utalentowanej wokalistce i autorce tekstów.

Ewa Novel – charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów urodzona w Chicago obdarzona niezwykle ciekawą barwą głosu. Warsztat wokalny kształciła pod okiem znakomitych nauczycieli zarówno w Polsce jak i za granicą. Każdy koncert z jej udziałem to niezapomniane przeżycie, podczas którego daje się wyczuć pozytywną energię płynącą ze sceny. Ciągle rozwija swoje pasje biorąc udział w ambitnych projektach muzycznych oraz współpracując z instrumentalistami. Laureatka 7 edycji „The Voice of Poland” w drużynie Tomsona i Barona.