14 września 2022 r. w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu odbył się spektakl słowno – muzyczny na podstawie wybranych utworów epoki polskiego romantyzmu w wykonaniu profesjonalnych aktorów oraz muzyków. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego. Przed publiką wystąpili: Dorota Bębenek, Mateusz Dudek, Krzysztof Pomietło i Wojciech Trela.

Dorota Bębenek – krakowianka, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie z dyplomem muzyk – wokalista w zakresie śpiewu  solowego.  W 1985 r. podjęła pracę w Operze i Operetce Krakowskiej  z którą do 2000 r. koncertowała w kraju i za granicą. Jednocześnie koncertowała solo i w duetach ze znanymi artystami przy akompaniamencie fortepianu. W 2011 roku podjęła współpracę z niespełna 18 letnim wówczas Mateuszem Dudkiem, którego gra na akordeonie guzikowym tak zachwyciła artystkę, że od tej pory większość programów przygotowuje z jego udziałem.

Mateusz Dudek – ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Krzeszowicach w klasie akordeonu oraz Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w Krakowie w klasie dr. Janusza Patera. Obecnie kończy studia doktoranckie. Czterokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych, m. in. w Rzymie, Berlinie, Kopenhadze, Belgradzie, Wilnie.

W kręgu jego zainteresowań muzycznych oprócz muzyki klasycznej leży muzyka etniczna, folkowa, współczesna, jazz oraz tango.

Krzysztof Pomietło – ur. 1983 w Nowym Sączu. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im . Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutował w 2008 roku w spektaklu „Zatopiona Kadtedra” Gerta Jonkego w reżyserii Anny Augustynowicz w kooperacji z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. W latach 2010 -2015 pracował w Teatrze Współczesnym w Krakowie, kreując swoje pierwsze role. Pomysłodawca i założyciel Teatru Nowego w Nowym Sączu, gdzie obecnie pracuje jako aktor, reżyser i pedagog w Studiu Artystycznym działającym przy Teatrze Nowym.

Wojciech Trela – urodzony w 1988 r. w Krakowie. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przydzielony do grupy mistrzowskiej Jana Peszka oraz Jerzego Treli. W spektaklu dyplomowym „Hamlet” wystąpił w rolach: Poloniusza oraz Hamleta II. Występował w cyklu czytań wierszy i dramatów w Krakowskim Salonie Poezji, Laboratorium Dramatu na Woli, scenie Teatru Rozmaitości w Warszawie oraz Dramatorium Teatru Barakah w Krakowie. Debiutował w 2011 r. na deskach Krakowskiego Teatru Stu w spektaklu „Hamlet”. W latach 2011 – 2013 związany z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie.  W 2016 r. dołączył do zespołu Teatru Nowego w Nowym Sączu.