W górnej części duży napis: "Z książką w podróży. Konkurs fotograficzny". Na zdjęciu po lewej stronie zbliżenie na dłoń trzymającą smartfon. Na ekranie smartfonu wyświetlone zdjęcie widoku gór. Po lewej stronie dwie dłonie trzymają rozłożoną książkę. Poniżej na czarnym tle informacje dot. zasad konkursu.

Konkurs fotograficzny „Z książką w podróży”

Konkurs fotograficzny organizowany na bibliotecznym profilu Facebook oraz Instagram w ramach projektu „Kolej na książkę, książka na kolej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki”. Jeśli uwielbiasz podróżować, zwiedzać różne zakątki naszego lub innego kraju, a dodatkowo zabierasz ze sobą książkę – to konkurs właśnie dla Ciebie! Gdziekolwiek jesteś – w podróży czy w ogrodzie, w innym kraju lub na szlaku górskim – ZRÓB ZDJĘCIE Z KSIĄŻKĄ W KADRZE. Konkursowe zdjęcie zamieść w komentarzu do posta ogłaszającego konkurs na naszym profilu na FB lub Instagramie. Konkurs trwa do 29 września 2023 r.

Po lewej stronie portret starszej uśmiechniętej kobiety. Po prawej napisy. Tło niebieskie i granatowe. Po bokach lilie.

Konkurs plastyczny „Wyobraźnia kazała mi odbyć tę podróż… – obrazy wierszem malowane”

Konkurs plastyczny „Wyobraźnia kazała mi odbyć tę podróż… – obrazy wierszem malowane” zorganizowany w ramach nowosądeckich obchodów Roku Wisławy Szymborskiej. Zadaniem konkursowe polegało na zilustrowaniu wybranego wiersza Wisławy Szymborskiej.

W górnej części duży napis: "konkurs fotograficzny". Na środku zdjęcie lewej dłoni trzymającej smartfon. Na ekranie smartfona napis: "Złap kadr zanim on złapie ciebie". Poniżej dole w pasku informacje dotyczące konkursu.

Konkurs fotograficzny „Złap kadr, zanim on złapie Ciebie…”

Konkurs fotograficzny organizowany na bibliotecznym profilu Facebook w ramach projektu „IV Sądeckie Dni Literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki”. Zapraszamy Was do zrobienia zdjęcia/zdjęć inspirowanych książką lub serią książek detektywistycznych lub kryminalnych (maksymalnie 3) i umieszczenia ich w komentarzu pod postem ogłaszającym konkurs „Złap kadr, zanim on złapie Ciebie!” z dnia 22 maja 2023 r. na bibliotecznym profilu Facebook. Konkurs trwa do 14 października 2023 r.

Konkurs fotograficzny „Nowy Sącz w obiektywie”

Zapraszamy do udziału w tegorocznej XIV odsłonie konkursu fotograficznego „Nowy Sącz w obiektywie”, zachęcającego do promocji naszego miasta i dokumentacji wydarzeń mających miejsce w Nowym Sączu.

Konkurs świąteczny „Świąteczna powieść”

Zapraszamy do udziału w świątecznym konkursie „Świąteczna powieść” organizowanym na bibliotecznym profilu Facebook.

Konkurs fotograficzny #chodzędobiblioteki

Konkurs fotograficzny organizowany na bibliotecznym profilu Facebook w ramach projektu „III Sądeckie Dni Literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki”. Uczestnicy konkursu musieli wykonać fotografie z książką (maksymalnie 3) i umieścić je w komentarzu pod postem ogłaszającym konkurs #chodzędobiblioteki na bibliotecznym profilu Facebook do 31 października br.

Konkurs poetycki

Konkurs poetycki na limeryk  – krótki i groteskowy utwór wierszowany, mający charakter słownej igraszki – jest częścią realizowanego przez naszą bibliotekę projektu „III Sądeckie Dni Literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Konkurs plastyczny „Maluj jak Barbacki”

Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym, polegającym na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej zwierzęta (znane z literatury lub dowolne).

Konkurs plastyczny – zaprojektuj ekslibris

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Zaprojektuj ekslibris księgozbioru Józefa Szujskiego” zorganizowanym w ramach obchodów 130 – lecia biblioteki.

Konkurs literacko – dziennikarski „Ilustruj
i redaguj jak Barbacki”

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie literacko-dziennikarskim będącym częścią cyklu „Bądź jak Barbacki” i organizowanym w ramach obchodów Roku Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

Konkurs fotograficzny „Czytam z klasą”

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież szkolną (uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich) do udziału w konkursie „CZYTAM Z KLASĄ”, którego efektem będzie prezentowana w sieci wystawa fotografii pokazująca uroki książki i czytania oraz dokumentująca fakt, że z książką do twarzy każdemu.

Konkurs „Charakteryzuj jak Barbacki”

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci starszych klas szkoły podstawowej (kl. IV – VIII) do zabawy konkursowej organizowanej w ramach obchodów Roku Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.