2020

I miejsce w zestawieniu rocznym bibliotek w województwie małopolskim za rok 2019 (najwyższa liczba czytelników, wypożyczeń oraz zakupionych książek na 100 mieszkańców).

Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019, wyróżnienie – Sądecka Biblioteka Publiczna została doceniona w ogólnopolskim konkursie za działania na rzecz rozwoju i promocji czytelnictwa w 2019 roku. Konkurs ma za zadanie wyróżniać „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką oraz placówki, które odznaczają się oryginalnością, różnorodnością, liczbą i jakością imprez promujących czytelnictwo.

2019

I miejsce w rankingu bibliotek za 2018 rok. W zestawieniu opracowanym przez Dział Edukacji, Nauki i Badań Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ujęto liczbę czytelników, wypożyczeń książek i ich zakup na 100 mieszkańców.

2018

Mistrz Promocji Czytelnictwa 2017, wyróżnienie – Sądecka Biblioteka Publiczna została doceniona za promocję literatury i pomysłowość w kreowaniu mody na czytanie. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przyznało bibliotece w Nowym Sączu wyróżnienie za działania podjęte w 2017 r.

2015

II miejsce w konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2015. Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przyznało nagrodę bibliotece w Nowym Sączu za cykl imprez „Kultura niejedno ma jedno imię”.

2014

Wyróżnienie w konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2014. Wyróżnienie przyznane zostało za międzypokoleniowe wydarzenie zrealizowane zgodnie z hasłem Tygodnia Bibliotek, które brzmiało: „Czytanie łączy pokolenia”.