Zapraszamy Rodziców, Nauczycieli i Dzieci do zapoznania się z ofertą zajęć, warsztatów i spotkań w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (ul. Lwowska 21, tel. 18 441 37 10 wew. 41).

OFERTA DLA UCZESTNIKÓW INDYWIDUALNYCH

GRUPA TEATRALNA „LEŚNE DUSZKI” – wtorki, godz. 16:00

Warsztaty teatralne, podczas których dzieci przygotowują przedstawienia. Dla dzieci w wieku 7 – 13 lat.  Ilość miejsc ograniczona, prosimy zapisy. Pierwsze spotkanie 20 września 2022 r.

BAJKOWE PORANKI – środy, godz. 11:00

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na spotkania w krainie bajek. Spotykamy się w każdą środę. Na dzieci czekają ciekawe opowieści, teatrzyki, muzykowanie oraz zabawy plastyczne i ruchowe. Pierwsze spotkanie 21 września 2022 r.

Z BAJKĄ PRZEZ OKRĄGŁY ROCZEK – czwartki, godz. 16:00

Dla dzieci w wieku przedszkolnym przygotowaliśmy popołudniowe spotkania z elementami edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Dzieci poprzez literaturę, muzykę, plastykę, piosenki w języku polskim i angielskim oraz różnorodne aktywności będą poznawać otaczający nas świat. Spotkania w czwartki o godzinie 16:00. Pierwsze spotkanie 22 września 2022 r.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – ostatnia sobota miesiąca, godz. 11:00

Rozmowy o książkach urozmaicone ciekawymi eksperymentami i doświadczeniami na miarę „Pomysłowego Dobromira”. Dla dzieci z młodszych klas szkół podstawowych. Prosimy o zapisy. Pierwsze spotkanie 24 września 2022 r.

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK
PRZYPROWADŹ DZIECKO DO BIBLIOTEKI I ODBIERZ KSIĄŻKĘ W PREZENCIE!

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w projekcie czytelniczym Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę (Oddział dla Dzieci i Młodzieży lub filię osiedlową) otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, zawierającą książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

 


ZAJĘCIA DLA KLAS I GRUP ZORGANIZOWANYCH

ul. Lwowska 21, tel. 18 441 37 10, wew. 41
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i ustalenie terminu spotkania.

Zapraszamy grupy przedszkolne oraz klasy ze szkół podstawowych na warsztaty i spotkania czytelnicze w bibliotece. Spotkania odbywają się Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Proponowane tematy:

Dla przedszkolaków i klas „0”:
„ABC Bibioteki” – zajęcia wprowadzające w świat literatury i bibliotek (czas trwania 45 min.).
„Klub Małych Przyrodników” – cykl zajęć dla grup przedszkolnych i klas „0” przygotowany na podstawie literatury poruszającej tematy przyrodnicze i ekologiczne.
„Cztery pory roku z książką” – cykl zajęć z elementami biblioterapii i arteterapii, tematy zajęć związane z rytmem wyznaczanym przez pory roku i kalendarz świąt.

Dla dzieci z klas I – VI:
„ABC Bibioteki” – zajęcia wprowadzające w świat literatury i bibliotek (czas trwania 45 min.).
Światło z ziemi. O Ignacym Łukasiewiczu” – warsztaty interdyscyplinarne dla klas I – VI nawiązujące do Roku Ignacego Łukasiewicza.
„Przyroda to przygoda” – cykl zajęć przygotowany na podstawie literatury przyrodniczej