Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską, które odbędzie się 27 lipca br. (sobota) o godz. 11:30 na Placu Turystyczno-Religijnym św. Jana Pawła II w Piwnicznej-Zdroju (ul. Krakowska 6).

Autorka ponad stu książek motywacyjnych, podróżniczych, kulinarnych i językowych, opowiadających o jej samotnych wyprawach w różne krańce świata, przemianach życiowych i zdrowym stylu życia, porozmawia z uczestnikami o swoich wyprawach, niecodziennych przeżyciach, holistycznym podejściu do świata oraz pasjach, jakimi są: podróże, muzyka, nauka i sztuka.

Beta Pawlikowska najbardziej lubi samotne podróże, podczas których przeciera nowe szlaki i odkrywa nieznane miejsca. W 1993 roku została pierwszą Europejką (a być może pierwszą kobietą na świecie), która przeszła pieszo przez dżunglę Darién między Panamą a Kolumbią. W 2013 roku podczas samotnej wyprawy, korzystając wyłącznie z lokalnych środków transportu (takich jak indiańskie czółno, motorówka wojskowa, łodzie i statki) , przemierzyła działy wodne od Orinoko do Amazonki przez Rio Negro w Ameryce Południowej. W 2005 roku Beata była członkiem wyprawy, która zdobyła 6120-metrowy szczyt Lobuche East w Himalajach. Co roku spędza kilka miesięcy w podróży; niedawno wróciła z samotnej wyprawy do dżungli archipelagu Vanuatu na południowym Pacyfiku.

Podróżniczka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka i ilustratorka książek spotka się ze swymi czytelnikami w ramach tegorocznej akcji podróżniczo-czytelniczej „Kolej na książkę, książka na kolej” – zapraszamy do zapoznania się z planem wydarzeń całego dnia.

Robię to, co kocham najbardziej.

Piszę książki, podróżuję, fotografuję, a przede wszystkim myślę, rozwijam się jako człowiek i oddycham.

Zawsze wierzyłem, że jest to możliwe. Nawet wtedy, gdy podejmowałem złe decyzje i błądziłem. Zawsze wierzyłam, że wystarczy podążać za głosem serca i szukać własnej drogi. Podchodź z pasją do tego, co robisz, rozwijaj wyobraźnię, ucz się, doskonal swoje umiejętności i pracuj uczciwie.

Dziś jestem wdzięczna za wszystkie trudne doświadczenia, jakie przyniosło mi życie. Wiem, że każdy idzie własną drogą prowadzącą przez dżunglę życia, która pomaga zdobyć wszystkie niezbędne umiejętności i uwolnić się od tego, co bezużyteczne.

Kocham życie.

Wiem, że wszystko jest możliwe.

/Beata Pawlikowska/


Spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską jest częścią zadania „Kolej na książkę, książka na kolej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Wstęp na spotkanie bezpłatny.
Jeżeli chcesz skorzystać z przejazdu specjalnym muzycznym pociągiem, który przywiezie Cię na spotkanie z Nowego Sącza, zarezerwuj bezpłatny bilet, który odebrać można w wypożyczalni głównej przy ul. Franciszkańskiej 11. Można również zarezerwować miejsca telefonicznie: 18 443-87-52 wewn. 29 bądź mailowo: promocja@sbp.nowysacz.pl.


Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka i autorka ponad stu książek motywacyjnych, podróżniczych, kulinarnych i językowych. Pierwszą książkę napisała w wieku 18 lat, była to „powieść z nurtu realizmu magicznego”, czytana w odcinkach w Programie III Polskiego Radia. Przez kilka miesięcy w roku podróżuje po świecie, głównie po Ameryce Południowej, gdzie dokumentuje życie Indian amazońskich. Opisuje swoje podróże w felietonach pisanych dla czasopism oraz w swoich książkach.  Swoje książki ilustruje własnymi fotografiami i rysunkami. Zdobyła dwukrotnie (2001, 2002) pierwsze miejsce w konkursie Klubu Publicystyki Turystycznej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za najlepsze reportaże zagraniczne

opublikowane w Polsce. W maju 2010 zdobyła nagrodę im. Magellana za „wytrwałe promowanie mody na podróżowanie”. Współpracowała jako tłumaczka z wydawnictwem „Egmont” oraz II Programem TVP, tłumacząc listy dialogowe głównie do dokumentalnych filmów muzycznych. Współpracuje także z pismem „National Geographic”. W maju 2013 Fundacja na Rzecz Ratownictwa Specjalistycznego z Wykorzystaniem Psów „Irma” przyznała Pawlikowskiej tytuł honorowy ambasadora fundacji.