7 marca br. w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego gościliśmy Janusza Leona Wiśniewskiego. Autor bestsellerowych tytułów (Samotność w sieci, Zespoły napięć, Molekuły emocji, Zbliżenia) spotkał się z sądeczanami w przeddzień Święta Kobiet i zdradził kulisy swojego życia i twórczości. Podzielił się z czytelnikami także najbliższymi planami wydawniczymi.

Janusz Leon Wiśniewski – naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika),magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika),doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka). Debiutancka Samotność w Sieci stała się w Polsce kultowym bestsellerem, została sfilmowana i przetłumaczona na wiele języków. Autor zbioru opowiadań Zespoły napięć, powieści Los powtórzony, tomików esejów Intymna teoria względności, Molekuły emocji, Sceny z życia za ścianą, Czy mężczyźni są światu potrzebni?, Zbliżenia  oraz naukowej bajki dla dzieci W poszukiwaniu Najważniejszego: bajka trochę naukowa. Z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści epistolograficzne: 188 dni i nocy oraz Między wierszami.
W 2002 roku wydał Martynę – nowelę napisaną wspólnie z internautami. Książka składa się z trzech opowiadań, których początki napisał Wiśniewski a zakończenia internauci.  Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach. W latach 2004 – 2019 roku był stałym felietonistą miesięcznika „Pani”. Książki: Intymna teoria względności, Molekuły emocji, Sceny z życia za ścianą, Zbliżenia, Ukrwienia, Moja bliskość największa, Ślady, Udręka braku pożądania oraz Spowiedź niedokończona są zbiorami (rozszerzonych) tekstów drukowanych na łamach tego czasopisma. Większość jego książek trafiła na listy bestsellerów. Ojciec dwóch córek: Joanny i Adrianny. Obecnie mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Na swojej stronie internetowej pisze: „Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies”.