Serdecznie zapraszamy małych czytelników na spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz zapalonym podróżnikiem, który zwiedził ponad 60 krajów.

Spotkanie z Marcinem Koziołem odbędzie się 27 lipca (sobota) o godz. 11:30 na Placu Turystyczno-Religijnym św. Jana Pawła II w Piwnicznej-Zdroju (ul. Krakowska 6). Pisarz opowie o swych podróżach, skupiając się w głównej mierze na przedstawieniu uczestnikom bohatera serii o Wombacie Maksymilianie.

Spotkanie jest częścią akcji podróżniczo-czytelniczej „Kolej na książkę, książka na kolej” – zapraszamy do zapoznania się z całym programem wydarzeń tego dnia.

Wombat Maksymilian – to seria nagradzanych powieści podróżniczych dla dzieci z elementami edukacyjnymi i interaktywnymi. Książki stanowią punkt wyjścia i tło multimedialnego spotkania autorskiego, w których ciekawa i zabawna narracja autora wzbogacona jest filmami, animacjami i zdjęciami. Na spotkaniu będzie mowa o różnych zwierzętach ale prym wieść będą wombaty, bo główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Opowieść o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”) wciągnie z pewnością każdego małego słuchacza!


Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem jest częścią zadania „Kolej na książkę, książka na kolej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Wstęp na spotkanie bezpłatny.
Jeżeli chcesz skorzystać z przejazdu specjalnym muzycznym pociągiem, który przywiezie Cię na spotkanie z Nowego Sącza, zarezerwuj bezpłatny bilet, który odebrać można w wypożyczalni głównej przy ul. Franciszkańskiej 11. Można również zarezerwować miejsca telefonicznie: 18 443-87-52 wewn. 29 bądź mailowo: promocja@sbp.nowysacz.pl.


Marcin Kozioł – pisarz dla dzieci i młodzieży, autor lektury szkolnej (dla klas 4-8) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” (książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”. Bestsellerowa seria przekroczyła już łączny nakład 100 000 egzemplarzy!
Marcin Kozioł prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (Nagroda Magellana

dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku). Jesienią 2023 roku debiutuje przyrodniczo-przygodowa seria o Malince Wombat dla młodszych dzieci. A w kwietniu 2024 książka przygodowa o sztuce „Mona Mysia” ze znakomitymi ilustracjami Moniki Urbaniak.