26 września br. w piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe z tworzenia podcastów dla młodzieży, które prowadził Michał Rejduch.

Warsztaty odbywają się w ramach III Sądeckich Dni Literatury – projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kolejne i już ostatnie spotkanie odbędzie się 17 października o godz. 16.00 w zabytkowych bibliotecznych piwnicach przy ul. Franciszkańskiej 11.

Warsztaty są dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z podcastem. Uczestnicy nauczą się nagrywać dźwięki i montować je za pomocą bezpłatnych programów montażowych. Młodzież uczestnicząca w spotkaniach pozna podstawy związane z nagrywaniem i tworzeniem różnych form audio. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak opisywać materiały podcastowe, poznają podstawy dziennikarskiego warsztatu związanego z przygotowaniem audycji radiowej. Warsztaty przygotują młodzież do stworzenia podcastowych materiałów na temat nagradzanych książek, pisarzy docenionych w konkursach lub na tematy związane z literackimi nagrodami. Powstałe materiały audio pojawią się na działającym przy bibliotece literackim blogu młodzieżowym „Zaczytani na maxa” oraz na stronie internetowej biblioteki.