Zapraszamy wszystkich – młodzież, dorosłych oraz dzieci wraz z opiekunami, rodzicami lub dziadkami – do udziału w międzypokoleniowej grze bibliotecznej „Wyprawa po książkowe skarby”, która trwa od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 r.

W międzybibliotecznej zabawie można brać udział pojedynczo lub w drużynach liczących do trzech osób. W bibliotecznej grze nie ma przegranych! Każdy uczestnik wygrywa!

Quest biblioteczny odbywa się w ramach projektu „Kolej na książkę, książka na kolej”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Co należy zrobić aby wziąć udział w grze i na czym ona polega?

Aby zdobyć tytułowy skarb i zabrać go do domu, należy wybrać się w podróż po filiach naszej biblioteki na terenie miasta Nowego Sącza. Zapewne je znacie a jeśli jeszcze tam nie byliście, to doskonała okazja, by przekonać się w jakiej lokalizacji są rozmieszczone i co w nich możecie znaleźć! W okresie wakacyjnym proponujemy Wam dodatkowo zabawę polegającą na poszukiwanie zaginionej księgi, w której czekać będą zadania, po rozwiązaniu których uzyskacie pieczątki. Zebranie wszystkich pieczątek uprawnia Was do odebrania zasłużonej nagrody!

  1. Biblioteczne agendy, w których odbywa się gra: Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Filia os. Przydworcowe, Filia os. Millenium, Filia os. Gorzków oraz Filia os. Biegonice-Dąbrówka.
  2. W grze mogą wziąć udział WSZYSCY! Dzieci poniżej 13 roku życia uczestniczą w międzybibliotecznym queście razem z opiekunem.
  3. Punktem startowym gry są cztery miejsca: Filia os. Millenium, Filia os. Przydworcowe, Filia os. Gorzków oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży. To Wy decydujecie, gdzie chcecie rozpocząć grę! W punkcie startowym każdy uczestnik otrzyma KARTĘ GRY.
  4. Odwiedzając daną agendę musicie znaleźć ukrytą książkę. Jeśli Wam się uda to w środku odnalezionej księgi znajdziecie ZAGADKĘ, którą NALEŻY ROZWIĄZAĆ. Dodatkowo musicie WYPOŻYCZYĆ w KAŻDEJ FILII co najmniej jedną książkę. Za prawidłową odpowiedź i wypożyczenie książki otrzymacie pieczątkę.
  5. ABY UKOŃCZYĆ GRĘ I OTRZYMAĆ PREZENT musicie zebrać CZTERY PIECZĄTKI na karcie gry.
  6. Jeśli zbierzecie wszystkie cztery pieczątki NALEŻY SIĘ UDAĆ do ostatniego przystanku Waszej podróży – Filii os. Biegonice-Dąbrówka. Możecie również zebrać trzy pieczątki i ostatnią zagadkę rozwiązać w ostatniej filii, za którą otrzymacie czwartą pieczątkę. Filia os. Biegonice-Dąbrówka to meta! Jeśli tam dotarliście, to po OKAZANIU KARTY GRY  z czterema pieczątkami OTRZYMACIE NAGRODĘ! Hurra! Brawo!

„Wyprawa po książkowe skarby” to gwarancja świetnej międzypokoleniowej zabawy.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z Działem Promocji i Marketingu:

tel. 18 443-87-52, wew. 29  lub e-mail: promocja@sbp.nowysacz.pl